Založ si blog

Pfizer/Biontech: Ľudia zaočkovaní sa nakazia skôr, ako nezaočkovaní.

     Štúdia Telavivskej univerzity odhalila, že jedna z variant juhoafrického koronavírusu nakazí skôr ľudí očkovaných vakcínou Pfizer, ako tých čo očkovaní niesú.

     Štúdia, ktorá zatiaľ nebola odborne recenzovaná naznačuje, že varianta vírusu B1.351 (juhoafrická varianta) bola nájdená u ľudí očkovaných vakcínou Pfizer osemkrát častejšie, ako u ľudí nezaočkovaných. A to v pomere 5,4% proti 0,7%.

     Ako oznámil profesor Adi Stern z Telavivskej univerzity, znamená to, že juhoafrický variant môže za istých podmienok prelomiť ochranu zaistenú vakcínou.

     Pokus sa uskutočnil na ľuďoch zaočkovaných vakcínou Pfizer, a ktorí boli následne nakazili vírusom. Počty boli potom porovnané z počtom ľudí nezaočkovaných, ale taktiež nakazených.

     Pomer nakazených bol prekvapujúci aj pre vedcov samotných, a mierne potešujúci je fakt, že tento variant sa zatiaľ nerozšíril vo veľkej miere.

     Záverom tejto štúdie je ale skutočnosť, že vakcína Pfizer neposkytuje rovnakú ochranu proti juhoafrickému variantu, tak ako proti variantom rozšíreným v Európe.

Zdroj:

https://fr.theepochtimes.com/variant-virus-pcc-affecte-davantage-personnes-vaccinees-celles-non-vaccinees-selon-etude-1716479.html?utm_source=facebook&utm_medium=sharedFromMember&fbclid=IwAR0–RRINLH1T4X6Fzt8o9wiz1cLiCuipcHsGhj3e2TzYuogbHwTlZxwcdo

Andrias Scheuchzeri, človek dnešných dní.

07.03.2023

Sčítanému človeku, sledujúc okolie v poslednej dobe, sa určite musí vybavovať opis bytosti z nášho pohľadu nízkej – mloka – ktorý sa objavil v klasickom diele Karla Čapka « Válka s mloky ». Tieto bytosti, ktoré sa vďaka svojej ekonomicke rentabilite pre « kapitalistov », príliš rozmožili, spôsobili zánik sveta v jeho pôvodnej podobe. Z úcty k [...]

Bieloruská opozícia zabíja policajtov…

29.09.2021

Aj takto by mohol znieť nadpis v článku z bulváru, keby sa jednalo o opačný prípad – teda, žeby bieloruskí policajti zastrelili nejakého opozičníka. Čo sa ale stalo naozaj… V utorok 28.9. bol počas akcie bieloruskej polície zameranej na preverovanie adries, kde by sa mohli nachádzať osoby konajúce protištátnu činnosť (opozičníci), zabitý [...]

Ako výsledok marazmu EU, a liberalizmu – hrozí Francúzsku občianska vojna?

27.04.2021

Na základe iniciatívy bývalého dôstojníka Jean-Pierre Fabre-Bernadaca, uverejnil francúzsky týždenník ValeursActuelles, otvorený list prezidentovi Macronovi, pod titulkou “Pre návrat cti našich činiteľov.” List, ktorý podpísala dvadsiatka generálov, stovka vyšších dôstojníkov a tisícka ďaľších vojakov a policajtov, vyzýva na návrat cti a povinnosti politikov. [...]

ATACMS, Ukrajina

ATACMS či vojenskí poradcovia. Zameria Kyjev pomoc z USA aj na zničenie Krymského mosta?

23.04.2024 06:00

Už tento týždeň by Ukrajina mohla z USA dostať ďalekonosné Armádne taktické raketové systémy – ATACMS.

Marina Francisti, Ana Meši

Zubná turistika očami lekárok zo Srbska: Slovákov trápi bezzubosť, chodia k nám po protézy aj implantáty. Láka ich cena

23.04.2024 06:00

Stomatologičky zo Srbska nám priblížili, čo láka Slovákov do ich ambulancií.

vojna na Ukrajine, vojak, obrnené vozidlo, front

ONLINE: Briti zvýšia pomoc Ukrajine. Putin by sa nezastavil na poľských hraniciach, tvrdia

23.04.2024 05:55

"Ak sa Putinovi umožní uspieť v tejto agresívnej vojne, nezastaví sa na poľských hraniciach," vyhlásil britský premiér.

Trenčianske Teplice, koláž, mReportér

Známe kúpeľné mesto je pýchou Slovenska. V minulosti ho navštívil aj Gérard Depardieu a iné celebrity

23.04.2024 05:00

Pekné zábery na mesto a okolie zachytil mReportér Ľubomír Vajda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 42772x
Priemerná čítanosť článkov: 2851x

Autor blogu

Kategórie