Založ si blog

Pfizer/Biontech: Ľudia zaočkovaní sa nakazia skôr, ako nezaočkovaní.

     Štúdia Telavivskej univerzity odhalila, že jedna z variant juhoafrického koronavírusu nakazí skôr ľudí očkovaných vakcínou Pfizer, ako tých čo očkovaní niesú.

     Štúdia, ktorá zatiaľ nebola odborne recenzovaná naznačuje, že varianta vírusu B1.351 (juhoafrická varianta) bola nájdená u ľudí očkovaných vakcínou Pfizer osemkrát častejšie, ako u ľudí nezaočkovaných. A to v pomere 5,4% proti 0,7%.

     Ako oznámil profesor Adi Stern z Telavivskej univerzity, znamená to, že juhoafrický variant môže za istých podmienok prelomiť ochranu zaistenú vakcínou.

     Pokus sa uskutočnil na ľuďoch zaočkovaných vakcínou Pfizer, a ktorí boli následne nakazili vírusom. Počty boli potom porovnané z počtom ľudí nezaočkovaných, ale taktiež nakazených.

     Pomer nakazených bol prekvapujúci aj pre vedcov samotných, a mierne potešujúci je fakt, že tento variant sa zatiaľ nerozšíril vo veľkej miere.

     Záverom tejto štúdie je ale skutočnosť, že vakcína Pfizer neposkytuje rovnakú ochranu proti juhoafrickému variantu, tak ako proti variantom rozšíreným v Európe.

Zdroj:

https://fr.theepochtimes.com/variant-virus-pcc-affecte-davantage-personnes-vaccinees-celles-non-vaccinees-selon-etude-1716479.html?utm_source=facebook&utm_medium=sharedFromMember&fbclid=IwAR0–RRINLH1T4X6Fzt8o9wiz1cLiCuipcHsGhj3e2TzYuogbHwTlZxwcdo

Ako výsledok marazmu EU, a liberalizmu – hrozí Francúzsku občianska vojna?

27.04.2021

Na základe iniciatívy bývalého dôstojníka Jean-Pierre Fabre-Bernadaca, uverejnil francúzsky týždenník ValeursActuelles, otvorený list prezidentovi Macronovi, pod titulkou “Pre návrat cti našich činiteľov.” List, ktorý podpísala dvadsiatka generálov, stovka vyšších dôstojníkov a tisícka ďaľších vojakov a policajtov, vyzýva na návrat cti a povinnosti politikov. [...]

PFIZER zvyšuje cenu za svoje vakcíny.

19.04.2021

Ale toto je len začiatok…. Vďaka tomu, že sa iná vakcína na európskom trhu dlho neohriala (AstraZeneca, Johnson&Johnson…), sa chystá teda zvyšovať cenu sa svoj produkt. Európsky komisia dlhodobo tajila cenu za vakcíny, až mlčanie prelomil bulharský premiér Bojko Borisov: „Pfizer stál 12 [...]

Kancelárka Merkelová sa nedala očkovať AstraZenecou!

12.04.2021

Asi takto by mohol znieť nadpis, keby sa jednalo o bulvár…ale je to pravda! Kancelárka Merkelová neustále tvrdila, že čaká kedy na ňu príde rad a potom sa dá určite zaočkovať. Jej čas nastal túto nedeľu, keď v očkovacom centre na bývalom letisku Tempelhof (vakcinačné centrum sa orientuje na očkovanie práve [...]

pocasie-15-5-2021

Čaká nás chladný víkend, vylepší sa to v budúcom týždni?

14.05.2021 18:21

Najbližšie májové dni budú chladné, víkend môže byť daždivý. Pri premenlivom počasí čakajte častejšie zmeny. Zostane to tak aj neskôr?

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

V prvom májovom týždni zaznamenali vyše 1000 pandemických priestupkov

14.05.2021 18:03

Na pokutách, ktorých policajti uložili 627, vybrali celkovo 25 545 eur.

Výťah

Mamička, ktorú zachytil a pritisol výťah, neprežila

14.05.2021 16:54

Mladá mamička, ktorú v nedeľu 9. mája zachránili po zaseknutí sa vo výťahu na Legionárskej ulici v Bratislave, svojim zraneniam podľahla.

Británia Anglicko koronavírus Moderna očkovanie začiatok

Británia urýchli preočkovanie. Vládu znepokojil indický mutant

14.05.2021 16:08

Desať miliónov Britov starších ako päťdesiat rokov má dostať skôr druhú dávku vakcíny proti covidu. Krajinu, ktorá je majstrom Európy v tempe vakcinácie, znepokojilo rýchle šírenie indického variantu koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 27796x
Priemerná čítanosť článkov: 2138x

Autor blogu

Kategórie